Szanowni Państwo!

Z wielką radością informujemy, że książka: “Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania” została partnerem Konferencji „Psychika a Dietetyka” i chcielibyśmy przybliżyć Państwu tę pozycję.

POKONAĆ BULIMIĘ I ZESPÓŁ NAPADOWEGO OBJADANIA

AUTORKI:Ulrike Schmidt, Jane Treasure, June Alexander
WYDAWCA: Centrum Terapii Dialog

„Nieważne, ile masz lat, możesz wyzdrowieć” – tak brzmi najważniejsze przesłanie płynące z poradnika :”Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania”, który już od dwudziestu lat wspomaga pacjentów na całym świecie w powrocie do zdrowia. W tym roku, nakładem Centrum Terapii Dialog ukazał się jego przekład w języku polskim.

Poradnik przedstawia drogę, jaką pacjent z bulimią lub z zespołem napadowego objadania powinien przejść – od diagnozy do znacznej i trwałej poprawy.
Napisany przystępnym językiem, przytacza ciekawe i inspirujące historie chorych oraz zawiera wiele opartych na dowodach strategii pomagających skutecznie zmienić niepożądane zachowania. Według badań klinicznych cytowanych w publikacji, znaczny odsetek osób próbujących samodzielnie rozwiązać problem z bulimią i napadowym objadaniem za pomocą tej książki jest w stanie osiągnąć poprawę.

Doktor Michał Feldman, redaktor merytoryczny polskiej wersji językowej książki, opowiada dlaczego Centrum Terapii Dialog zdecydowało się na wydanie książki:

“Od lat zajmuję się pomocą pacjentom z zaburzeniami obrazu ciału, na co dzień pracuję w Poradni Dysmorfofobii. Trafiają do mnie również osoby z bulimią, które także zmagają się brakiem akceptacji swojego ciała i bardzo często z zaburzonym postrzeganiem siebie. Miałem poczucie, że brakuje w Polsce pomocnej literatury, którą lekarze, psycholodzy i dietetycy mogliby polecać pacjentom, aby dodatkowo wspomóc ich w procesie powrotu do zdrowia. Oxfordzki poradnik znałem doskonale od kilkunastu lat i z niecierpliwością czekałem na polskie wydanie. Ponieważ przez tyle lat to się nie stało, postanowiliśmy w Centrum Terapii Dialog wziąć sprawę we własne ręce i wraz z doświadczonym zespołem wydawniczym przygotować dla Pacjentów polską wersję bardzo pomocnego poradnika. Wspólnie z zespołem przeszliśmy przez cały proces wydawniczy, począwszy od spraw związanych z prawami autorskimi, poprzez tłumaczenie, redakcję merytoryczną, korektę, skład, druk, aby w rezultacie przekazać pacjentom książkę, która może być nieocenionym wsparciem w walce ze wspomnianymi zaburzeniami odżywiania.”

Książka polecana jest dla pacjentów, ale również dla dietetyków, psychodietetyków, psychologów, psychoterapeutów i lekarzy psychiatrów jako narzędzie do pracy z pacjentami z zaburzeniami odżywiania.

Więcej informacji >> http://www.psychiatrzy.warszawa.pl/pokonac-bulimie

O Centrum Terapii Dialog
NZOZ Centrum Terapii Dialog to specjalistyczna przychodnia psychiatryczno-psychologiczna. W ciągu 15 lat przyjęliśmy ponad 100 000 pacjentów.
Łączymy siły 250 doświadczonych specjalistów – lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów i dietetyków – aby dokładnie diagnozować, profesjonalnie pomagać i leczyć.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów prowadzimy Wysokospecjalistyczne Poradnie, w których przyjmują lekarze psychiatrzy specjalizujący się w konkretnych obszarach psychiatrii, m.in. Poradnię Zaburzeń Odżywiania, Poradnię Nerwic i Lęku, Poradnię Depresji, ADHD u Dorosłych, czy Poradnię Zaburzeń Snu. Dzięki skierowaniu do odpowiedniej poradni, pacjenci trafiają w ręce doświadczonych i troskliwych ekspertów w danej, wąskiej dziedzinie.

W Dialogu działa też Centrum Psychoterapii. Pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnego, indywidualnego doboru psychoterapeuty – doradca dobiera specjalistę posiadającego największe doświadczenie w problemach z którymi zgłasza się pacjent.

Więcej informacji: http://www.psychiatrzy.warszawa.pl